העצמת הורים בשיטת עוצמה

סדנת להקניית מיומנויות הוריות לשיפור הקשר והתקשורת עם ילדך


העצמת הורים בשיטת עוצמה
העצמת הורים בשיטת עוצמה

האם חילופי המשפטים הללו בינך לבין ילדיך, הם חלק משגרת יומך?

 

"כל דבר הופך לוויכוח איתך!"

"עזוב את האייפד ובוא לאכול עם כולנו!"

"אין דבר כזה לא בא לי לקום, יש בית ספר!"

"כל ערב אותו סיפור !? תכנס כבר להתקלח!"

מידע נוסף/ הרשמה לסדנה

איך ויכוח קבוע הופך לשפה נעימה עם גבולות ברורים, מה עושים כשהילד מתחיל להתווכח?

ישנם התנהגויות ומצבים המצריכים שינוי מצד ההורה - פרשנות שונה של אותו אירוע ממש עשויה להוביל לתגובה שונה ולתקשורת בונה ואמפטית במקום לקונפליקט קבוע. שגרת היום יכולה להתנהל בצורה נינוחה יותר עם פחות התנגדויות ויותר שיתוף פעולה, מבלי שיהיה צורך לדרוש כל דבר פעמים כה רבות ולו רק די לחזור על כל הסיטואציות ביום המחרת...

בסדנא תקבלו כלים יישומיים כיצד להימנע מלהיכנס לאותם עימותים תוך הצבת גבולות פנימיים לצד אמפתיה, וסמכות לצד תקשורת חיובית.העקרונות יתורגלו במהלך השבוע על ידי המשתתפים ויידונו במפגש העוקב עם הקבוצה תוך הפקת לקחים ולמידת כלי יישומי נוסף.

 
על התכנית :
 שיטת
שיטת "עוצמה"

הסדנה מבוססת על שיטת "עוצמה" ומועברות להורים באמצעות ההנחייה המקצועית והברורה של ד"ר תמי ז'יטלני.
תכנית הסדנה פותחה ונחקרה ע"י צוות "עוצמה" בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, אשלים, העמותה לתכנון ופיתוח שירותים לילדים ובני נוער בסיכון ומשפחותיהם.

במסגרת סדרה של 12 מפגשים, ההורים רוכשים כלים יישומיים ומיומנויות להתמודדות עם דפוסי התנהגות שונים של ילדיהם. זאת תוך התייחסות לחשיבות הצבת גבולות ברורים.

הדינמיקה הקבוצתית אשר נוצרת במסגרת הסדנה, מאפשרת לכל הורה להעלות דילמות מחיי היומיום שלו ולקבל תמיכה ועצות אופרטיביות גם משאר משתתפי הסדנה. הקבוצה היא כלי בפני עצמו!


למי מיועדת הסדנה ?

הסדנה נבנתה על מנת לסייע ולהנחות הורים אשר לילדיהם בעיות משמעת והתנהגות ופונה להורים שרוצים ללמוד להתמודד עם התנהגות מאתגרת של ילדיהם במטרה להקנות מיומנויות שליטה עצמית ההופכות את ההורים לסוכני שינוי של ילדיהם.


המפגשים

המפגשים, הינם על בסיס שבועי והם נעשים במסגרת אינטימית ומצומצמת של הורים המתמודדים עם אותם אתגרים ובעיות אל מול ילדיהם.  לכל מפגש מבנה קבוע המסייע ליישום החומר וליצירת רצף נבנה של התכנים המועברים בסדנה:

בחלקו הראשון של המפגש, נבצע קישור ומשוב לתכנים שנדונו במפגש הקודם נשוחח על השבוע שחלף עם ילדיכם ונבדוק את המשימות שתקבלו לביצוע בבית ("משימות חוקר").
חלקו השני של המפגש, יציג את הנושא החדש בו עוסק המפגש תוך קיום דיון, שיחה או התנסות בקבוצה.

לסיכום המפגש נחזור על העקרונות שנלמדו בו וההורים יקבלו משימות ישומיות לתרגול בבית לשבוע הקרוב.

12 מפגשים
משך כל מפגש
: כשעה וחצי
מספר המשתתפים: בין 8  ל 10 זוגות.

מחיר:
2,000 ₪ לזוג
1,500 ₪ ליחיד
תכנית המפגשים
תכנית המפגשים
תכנית המפגשים

על המנחה, ד"ר תמי ז'יטלני
ד
ד"ר תמי זיטלני

ד"ר תמי ז'יטלני מביאה עמה ניסיון עשיר המבוסס על 37 שנים במילוי תפקידי ניהול בכירים במערכות חינוך. בין היתר, מילאה תמי את התפקידים: ניהול מערכת החינוך היסודי של העיר רמת גן במשך 8 שנים, מנהלת מרכז תמיכה יישובי אזורי, (מתי"א), מנהלת בית-ספר במשך 10 שנים וכן תפקידי הוראה רבים. 

היכרותה המעמיקה והייחודית של ד"ר ז'יטלני הן עם מערכות החינוך הרגילות והן עם מערכות החינוך המיוחדות, היא המאפשרת לה להתנהל בהצלחה מולן, תוך ניצול היתרונות הייחודיים של כל מערכת ומערכת ותוך יצירת התאמה מרבית מכוונת צרכים ומאפיינים.

ד"ר תמי ז'יטלני הינה מדריכה ויועצת להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ומומחית בבניית תכנית שילוב לילדים המשולבים בחינוך הרגיל.
לקבלת מידע נוסף/ הרשמה לסדנה הקרובה