ד"ר תמי זיטלני

אודות ד"ר תמי זיטלני

ד"ר תמי ז'יטלני מביאה עמה ניסיון עשיר המבוסס על 35 שנים במילוי תפקידי ניהול בכירים במערכות חינוך שונות. בין היתר, מילאה תמי את התפקידים:
ניהול מערכת החינוך היסודי של העיר רמת גן במשך 8 שנים, מנהלת מרכז תמיכה יישובי אזורי, מנהלת בית-ספר במשך 10 שנים ותפקידי הוראה רבים. היכרותה המעמיקה והייחודית של ד"ר ז'יטלני הן עם מערכות החינוך הרגילות והן עם מערכות החינוך המיוחדות, היא המאפשרת לה להתנהל בהצלחה מולן תוך ניצול יתרונותיהן הייחודיים של כל מערכת ומערכת ותוך יצירת התאמה מרבית מותאמת צרכים ומאפיינים.


השירותים שלי בתחום הטפולי


ייעוץ והדרכה בתחום החינוך המיוחד או ילדים עם צרכים מיוחדים

לא פעם הורים מוצאים את עצמם אובדי עצות למול קשיי ההתמודדות של ילדיהם, ציפיות הסביבה, והבירוקרטיה של מערכת החינוך. מפגשי ההדרכה והייעוץ להורים במסגרת המפגשים של ד"ר תמי ז'יטלני, מעניקים מענה מלא ומוכוון לצרכי הילד, תוך הכרה והתייחסות לקשיים הסובייקטיביים של כל ילד. המפגשים עצמם כוללים הכוונה לטיפולים המתאימים, מעקב אחר התקדמות הילד, מתן עצות וטיפים להתנהלות ההורים למול ילדיהם, הדרכה וייעוץ בתחום זכויות ההורים מול מערכת החינוך, ועוד.

סדנאות קבוצתיות להורים

הסדנאות מבוססות על שיטת "עוצמה" של פרופסור רונן תמי, ומועברות להורים באמצעות ההנחייה המקצועית והברורה של ד"ר תמי ז'יטלני. במסגרת סדרה של 12 מפגשים, ההורים רוכשים כלים יישומיים ומיומנויות להתמודדות עם דפוסי התנהגות שונים של ילדיהם. זאת תוך התייחסות לחשיבות הצבת גבולות ברורים. הדינמיקה הקבוצתית אשר נוצרת במסגרת הסדנא, מאפשרת לכל הורה לעלות דילמות מחיי היומיום שלו, ולקבל תמיכה ואף עצות אופרטיביות משאר משתתפי הסדנא.


השירותים שלי בתחום הפדגוגי


ייעוץ והדרכה בתחום פיתוח ייחודיות ברמה בית ספרית וברמה עירונית

סיוע ביצירת חזון עירוני המשלב תפיסה של פיתוח הייחודיות והובלת עיר תומכת ייחודיות. ליווי שינויים במערכת החינוך עד לפתיחת אזורי רישום מבוקרים בעיר. כמו גם, מתן הדרכה אישית לבית ספר המעוניין לפתח ייחודיות בית ספרית, וסיוע בתכנון ובניית תוכנית לימודים, אשר משלבת ייחודיות.

הדרכת מנהלים

הדרכות מבוססות על הידע והניסיון המקצועי של ד"ר תמי ז'יטלני אשר נצבר במשך כ- 35 שנה בתוך מערכת החינוך, מתוכן 20 שנה בתפקידי ניהול מגוונים. ההדרכות מעניקות כלים ניהוליים, לפתרון דילמות בתחום החינוך, ומסייעת למנהל לפתח ולקדם את בית ספרו. זאת תוך כדי התייחסות לצרכים המשתנים, ולחידושים השונים במערכת החינוך, וכמובן תוך התייחסות לצרכים הסובייקטיביים של כל מנהל. ההדרכה מיודעת למנהלים חדשים או למנהלים ותיקים המעוניינים להוביל שינוי בבית ספרם. 

הרצאות ומפגשים חד פעמיים

במגוון נושאים חינוכיים, דוגמת חינוך המיוחד, שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, ייעוץ והדרכות הורים ומערכות חינוך, ועוד.