אסטרטגיות למידה

כל ההורים היו רוצים לדעת שהילדים שלהם מצליחים בקלות בלימודים וגם מצליחים להשתלב מבחינה חברתית ולהתנהג כפי שמצופה מהם, אך האמת היא, שבמציאות הדברים הם שונים. אפילו הורים שהם בעצם הסתדרו נהדר כשהיו ילדים עלולים לצפות בקשיים של הילדים שלהם, והדבר החשוב ביותר הוא לדעת שאפשר להתמודד גם עם קשיים. יש ילדים שסובלים מהפרעות כאלה ואחרות של קשב וריכוז או מהפרעות אחרות של התנהגות, ואין ספק שזה עלול להשפיע לרעה על הציונים שלהם ועל ההצלחה שלהם בבית הספר. חשוב לדעת שבעזרת השקעה בתחום של אסטרטגיות למידה כל ילד יכול להתקדם וללמוד בצור הרבה יותר טובה, כך שהדבר הראשון שצריך לעשות הוא להחליט שכן רוצים להתמודד עם המצב. הבעיה מתחילה בכך שלא בכל בית ספר המורים מאמונים לשים לב מייד כאשר לילד יש קושי כזה או אחר, ולכן לא פעם עובר זמן מהרגע שבו מתחילים להבין שמשהו לא בסדר ועד הרגע שבו מתחילים לעזור לילד בכל הדרכים המודרניות והטובות ביותר שקיימות היום.

אסטרטגיות למידה יכולות להוביל לתוצאות טובות

קיבלתם לא מזמן את תוצאות האבחון של הבן שלכם וחשכו עיניכם ?אמרו לכם שיש לו פיגור שכלי קל, בעיות של קשב וריכוז או קשיים אחרים? אם כך, ואפילו אם המצב חמור יותר, כדאי שתדעו שאתם כן יכולים להתמודד עם המצב, כי למעשה אתם לא צריכים לעשות את זה לבד. זה ברור שזוג הורים שלא למדו מעולם את התחום הזה ולא מכירים את מערכת החינוך לא לגמרי יידעו מה הן אסטרטגיות למידה ואיך אפשר לרכוש אותן, אך אם תיפנו אל מרכז חיצוני שיוכל לסייע לכם בהתמודדות עם המצב החדש, אתם תראו שהדברים יוכלו להיות הרבה יותר פשוטים ממה שאתם חושבים. מעבר לכך שצריך לעזור לבן שלכם ללמוד אסטרטגיות חדשות שתוכלנה לעזור לו, צריך לדאוג גם לכך שהוא לא "ייבלע" בתוך מערכת החינוך הרגילה, אך מצד שני, בכלל לא בטוח שצריך יהיה להוציא אותו למערכת חינוכית אחרת. הפנייה אל גוף מקצועי שעוסק בתחום הזה זו בחירה נכונה, כי למעשה גוף חיצוני יוכל לעזור לכם להבין מה צריך לעשות ומהי הדרך הנכונה ביותר לדאוג לאינטרסים של הבן שלכם.

מגשרים בין ההורים ומערכת החינוך

הרעיון של לפנות אל גוף חיצוני הוא שהגוף הזה ישמש בתוך מגשר בין מערכת החינוך ובין הורי הילד, כי לא פעם יש צורך בתפקיד כזה. חשוב ביותר לשים לב שאתם פונים אל מקום מקצועי שמצד אחד אפשר יהיה ללמוד בו אסטרטגיות למידה חדשות ויעילות ושמצד שני אפשר יהיה להתייעץ בו לגבי עניינים של בירוקרטיה.

לצערנו הרב, לא תמיד מערכת החינוך יודעת איך להכין תוכנית לימודים פרטנית לכל ילד שסובל מקשיים שונים, ולכן הפנייה אל גורם שלישי וחיצוני יכולה להיות טובה. חלק מתפקידי אנשי המקצוע בגוף החיצוני יהיו להכין את תוכנית הלימודים עבור הבן שלכם שמתקשה, ואתם תראו שבדרך כזו תוכלו לסייע לו לא מעט. הבן שלכם זקוק לעזרה ועל ידי אנשי מקצוע נכונים, שמכירים גם את מערכת החינוך, הוא יוכל לפרוח ולהצליח הרבה יותר ממש שאתם חושביםאסטרטגיות למידה