הדרכת הורים והדרך הנכונה להתמודדות

רוב ההורים היו רוצים לעשות הכול כדי שהילדים שלהם יוכלו להשתלב בצורה נכונה וטובה בתוך כל מסגרת, בין אם מדובר על מסגרת חברתית ובין אם מדובר על מסגרת לימודים. עם זאת, מה צריכים לעשות הורים שפתאום מגלים שהילדים שלהם סובלים מבעיות שונות שגורמות להם להפרעות בהתנהגות? אין ספק שלא קל להתמודד עם מצב כזה, כי הרבה פעמים ההורים ניצבים מול הילדים ותוהים האם זו אשמתם, האם ההורים עשו משהו לקוי בחינוך שגרם להפרעות ההתנהגות האלה וכדומה. למען האמת, אחרי שעושים אבחונים שונים ניתן לראות שבהרבה מהמקרים הילדים סובלים מהפרעות התנהגות בגלל סיבות שונות, ואחת מהדרכים הטובות ביותר להתמודד עם מצבים כאלה היא לפנות לקבלת הדרכת הורים מקצועית. הורים שלא למדו משהו שקשור לחינוך, לפסיכולוגיה או לקלינאות תקשורת כלל לא יוכלו לדעת מה לעשות במצב שבו הם מגלים שלילדים שלה יש בעיות ויש גם שמות מקצועיים לבעיות האלה, ולכן הדרכת ההורים היא פתרון טוב.

הדרכת הורים מונעת הפתעות בעתידהדרכת הורי תמי זיטלני

אחת מהסיבות שבגללן לא כדאי לוותר על הדרכת הורים, זה שבעזרת הדרכה כזו אפשר להכין את ההורים לקראת ההתמודדות שמצפה להם. ראשית, חשוב להבין שכל ילד שסובל מהפרעות קשב וריכוז או הפרעות התנהגות יכול לסבול מההפרעות האלה ברמות שונות, ושנית, לכל ילד צריך להכין תוכנית אחרת של פעולה. אחד מהקשיים הגדולים ביותר שאיתם ההורים יצטרכו להתמודד זו השאלה האם להשאיר את הילד בחינוך הרגיל או לא, ובמידה והתשובה היא שרוצים להשאיר את הילד במערכת החינוך הרגילה, הרי שצריך למצוא לכך את הדרך. זה נכון שבימינו המודעות להפרעות השונות גדולה יותר לעומת מה שהיא הייתה בעבר, אך עדיין אנחנו לא נמצאים בשלב שבו מערכת החינוך יודעת להכין לבד לכל ילד תוכנית השתלבות טובה, ולכן הדרכת ההורים יכולה לעזור מאוד בנושא. בהדרכת ההורים ניתן ללמוד לא רק איך להתמודד עם הילד ואיך להגיש לו את העזרה הטובה ביותר שלה הוא זקוק, אלא גם ניתן ללמוד כיצד יש להתמודד אל מול מערכת החינוך וכיצד ניתן יהיה להכין תוכנית השתלבות אישית וטובה לכל ילד.

פונים למקום מקצועי להדרכת ההורים

במידה וגם אתם רוצים לעבור הדרכת הורים ובמידה ואתם רוצים לקבל את הטוב ביותר בהדרכה הזאת, הרי שאתם צריכים לחשוב היטב ולבדוק לאיזה גוף אתם רוצים לפנות. זה נכון שיש יותר ויותר גופים היום להדרכות שונות להורים, אך אם אתם רוצים את ההדרכה המקיפה והמקצועית ביותר שיש, הרי שהבחירה הנכונה היא "שילובים בחינוך". במקום זה תוכלו לעבור הדרכה, תוכלו לקבל טיפול לילד ותוכלו גם לבנות תוכנית לשילוב של הילד במערכת החינוך הרגילה, כך שאין ספק שזה מקום שיוכל לסייע לכם להתמודד עם מה שמצפה לכם. הגדולה של המקום הזה היא שמצד אחד יש בו ניסיון של שנים בעבודה בתוך מערכת החינוך עצמה, ומצד שני יש בו הסתכלות על הילד שלא מצליח להשתלב בקלות, ולכן השילוב שבין השניים גורם לכך שזה המקום לקבל בו עזרה. העזרה וההדרכה שתקבלו במקום יהפכו את ההתמודדות לטובה ויעילה יותר ולכן זה מומלץ.


הדרכת הורים

הורות אינה דבר פשוט והורים רבים מתלבטים אם הם נוהגים כשורה בפתרון בעיות במשפחה. העומס המוטל על ההורים במשפחה ובמקביל בעבודה, יוצר לעיתים חיכוכים בין ההורים לילדים ובין ההורים, בינם לבין עצמם. השאלות וההתלבטויות הן רבות ומלוות את ההורים בכל שלב גידול הילדים. במקום להיות לבד עם התהיות וסימני השאלה, אנו מציעים מגוון מסלולים של הדרכת הורים, המועברים עם הנחייה מקצועית יסודית. 

מהי הדרכת הורים

הדרכת הורים
הדרכת הורים אפשרויות

הדרכת הורים מספקת תשובות למשפחות המתמודדות עם שלבי גידול שונים של ילדים. לדוגמה, גידול של תינוק הוא לא כמו גידול של מתבגר, גידול של ילד רגיל הוא לא כמו ילד עם צרכים מיוחדים. בדרך כלל יש בזמן נתון בכל משפחה ילדים במגוון גילאים, החל מילדים קטנים ועד למתבגרים. כל אחד מהילדים זקוק לתשובות, להכוונה ולפתרונות מההורים. כדי לצלוח אתגרים אלה אנו מציעים מסלולי הדרכת הורים שמטרתם להדריך ולתת כלים אפקטיביים, כמו גם תמיכה וליווי להורים. את המסלולים מעבירה ד"ר תמי זיטלני, בעלת ניסיון והיכרות מעמיקה עם מערכות החינוך הפורמליות בארץ ומנחת הורים ותיקה.

מסלולי הדרכת הורים

  • קורס הורות – קורס המתייחס לכאבים ולאתגרים המלווים משפחות, כולל גידול תינוקות, גידול מתבגרים, הצבת גבולות ועוד.
  • סדנאות הורים – סדנאות אלה כוללות מספר מוגבל של זוגות הורים, המתמודדים עם נושא משותף. למשל גידול תינוקות, גידול ילדים עם צרכים מיוחדים וכך הלאה. ההורים נותנים זה לזה תמיכה במסגרת של הנחייה מקצועית.
  • ייעוץ פרטני – לפעמים הורים מעדיפים להגיע לפגישה אחת או לסדרת פגישות אישיות. הפגישות נערכות עם ד"ר זיטלני ובמהלכה מנתחים את המצב הקיים במשפחה ומקבלים כלים להתמודדות עמו.

כל אחד יכול לבחור את המסלול הנוח לו, בהרכב המתאים עבורו. ניתן גם לבחור כמה מסלולים, כדי לקבל את התמיכה והייעוץ המתאימים לכם במדויק. נשמח לספר לכם על כל האפשרויות לקבל אצלנו הדרכת הורים. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר ונציג מטעם מכון שילובים יחזור אליכם עם מידע מקצועי.